Євросоюз: Законопроект Зеленського про незаконне збагачення є ширшим за попередній

  25 Червня, 2019 10:46
  Європейські антикорупціонери готові допомогти і бути втягнутими у процес ухвалення проекту.

  Законопроект президента Володимира Зеленського про відновлення покарання за незаконне збагачення серйозно розглядається європейськими партнерами і є своєчасною ініціативою.

  Про це повідомила керівниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі, передає Інтерфакс-Україна.

  За її словами, законопроект глави держави є навіть ширшим за попередній, бо враховує сферу цивільного права.

  "Тобто в разі, якщо факт незаконного збагачення буде доведено та обґрунтовано, активи, отримані незаконним шляхом, державними службовцями або представниками місцевого самоврядування, буде конфісковано", – пояснила представниця ЄС.

  Ткешелашвілі пояснює, що у разі ухвалення норм щодо незаконного збагачення у кримінальному та цивільному праві існуватиме фундамент для запобігання злочинів, через які такі кошти накопичуються.

  "Цю ініціативу серйозно розглядає міжнародне співтовариство. Ми готові допомогти, готові бути втягнутими в цей процес, щоб бути частиною його розвитку", – наголосила вона.

  Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення, визнавши її неконституційною.

  Після цього у фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді запропонували розробити відповідно до Конституції новий законопроект, який встановлюватиме покарання за незаконне збагачення.

  На скасування статті відреагувала й антикорупційна організація Transparency International Ukraine. Міжнародні правовики заявили, що декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже – практично нівелює антикорупційну реформу в Україні.

  Теги : ЄС Володимир Зеленський незаконне збагачення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів