Дисципліна чи ганьба: Як нардепи сприймають можливі санкції проти каналів

  4 Жовтня, 2018 17:32
  Одні народні обранці вважають неприпустимим будь-як впливати на ЗМІ, інші – переконані, що це законно і важливо.

  Народні депутати по-різному ставляться до прийнятого більшістю рішення з приводу персональних санкцій щодо українських телеканалів "112 Україна", "Інтер" та NewsOne.

  Свої точки зору деякі з депутатів розповіли у коментарях журналістам в кулуарах парламенту 4 жовтня, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Нардеп Олег Березюк (фракція "Самопоміч") не розуміє, що поганого у такому рішенні. На його думку, воно є "ознакою демократії і інституційної процедури".

  "Законна справа, яка, можливо, дисциплінує всіх, бо це важливо. Мені здається, що багато журналістів сьогодні сприймає це голосування як агресію проти себе. Ні! Проти олігархічних власників інформаційних потоків, які сьогодні мають своїх людей у владі, і ця влада їм потурає", – заявив він.

  Депутат Володимир Парасюк сказав, що проголосував, не замислюючись, тому що вважає канал "112 Україна" маніпулятивним.

  Представник фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко подібним чином відізвався про телеканал NewsOne, куди, як він заявив, не ходить і не буде ходити. Але, на його переконання, забороняти роботу каналів – це неправильний шлях і взагалі не входить у функції парламенту.

  "Це шлях повторення Російської Федерації. Я не хочу йти цим шляхом", – сказав Гончаренко.  Депутат Євгеній Мураєв назвав спробу прийняти санкції щодо каналів повною дурістю. Він впевнений, що впливати на засоби масової інформації неприпустимо.

  "Якщо хтось з трьома класами освіти чи відверто з довідкою про неповноцінність вирішує за всю країну, вважає, що він самий розумний, то це нагадує якусь утопію. Вони це роблять напередодні президентської виборчої гонки. Вони хочуть, щоб всі ЗМІ працювали на Адміністрацію президента. Це їхній план, він був очевидним. Я дуже сподіваюся на реакцію цивілізованого світу… Треба триматися і боротися з цим", – сказав депутат.

  Члени фракції "Опозиційний блок" виступили категорично проти прийнятого рішення. На думку Юрія Павленка, "це ганьба для держави і ганьба для парламенту". Олександр Вілкул, у свою чергу, заявив, що влада таким чином будує диктатуру в Україні, хоча п’ять років тому "розповідала про свободу слова і боротьбу за все хороше".

  Як повідомлялося раніше, народні депутати проголосували за проект постанови Верховної Ради про необхідність звернення до РНБО з проханням розглянути питання накладення обмежень за антидержавну діяльність. Йдеться про прийняття персональних санкцій щодо телеканалів "112 Україна", "Інтер" та NewsOne.

  Теги : Верховна Рада Інтер санкції Березюк телеканал 112 Парасюк Олександр Вілкул мураєв NewsOne
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів