Чого очікувати після створення помісної церкви: думки політологів

  17 Грудня, 2018 18:11
  Як зазначив політолог Корнійчук, ніяких проблем на релігійному ґрунті не буде, якщо політики не влаштовуватимуть провокації.

  Думки політичних експертів щодо ймовірності загострення релігійної ситуації після створення єдиної помісної церкви в Україні розділилися.

  Свої точки зору вони висловили в ході брифінгу 17 грудня, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Так, політолог Дмитро Корнійчук упевнений, що ніяких проблем у співіснуванні помісної церкви з Московським патріархатом не буде, якщо політики не стануть влаштовувати провокації.

  "Поки по релігійній лінії я не бачу конфронтації, тому що і Епіфаній (глава нової помісної церкви – ред.) і Онуфрій (глава УПЦ Московського патріархату – ред.) налаштовані досить миролюбно, і вони не хочуть конфліктувати", – сказав він.

  При цьому політолог назвав обрання Епіфанія главою помісної церкви поразкою президента України Петра Порошенка, адже той намагався "протягнути" митрополита Симеона.



  Політолог Валентин Гайдай вважає, що після Об'єднавчого собору слід очікувати захоплення храмів. Крім того, він здивувався тим, як "майстерно Порошенко поховав Київський патріархат" – в урочистій формі під звуки гімну і з українськими прапорами.

  А політичний експерт ГО "Слово і Діло" Валентин Гладких в свою чергу додав, що те, що трапилося, не обов'язково принесе президенту очікуваний результат, і навіть навпаки – може мати негативні для нього наслідки.

  Нагадаємо, нардеп Новинський назвав обрання Епіфанія главою нової церкви особистою поразкою Порошенко.

  Теги : Порошенко Онуфрій церква митрополит Епіфаній
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів