Аудит НАБУ невідомо коли почнеться, бо потрібно робити правки в закон – аудитор

  28 Серпня, 2018 16:54
  У свою чергу правознавці сумніваються, що аудит перших трьох років роботи бюро взагалі можливий.

  Аудит НАБУ, передбачений Законом України "Про Національне антикорупційне бюро", до сих пір не розпочато і невідомо, коли буде розпочато.  

  Про це інтернет-виданню UA1 розповів один з аудиторів, Надзвичайний і Повноважний посол України, професор Володимир Василенко.

  "Невідомо, коли почнеться. У законі не прописані умови для роботи аудиторської комісії, тобто потрібно робити правки в закон, але зараз цим ніхто не займається", – сказав він.

  У той же час правознавці сумніваються, що аудит перших трьох років роботи НАБУ з 2015 по 2017 роки взагалі можливий, оскільки ніякої статистики про свою діяльність за цей період бюро не збирало. Відповідно проаналізувати роботу детективів НАБУ неможливо.

  За інформацією адвоката і екс-заступника генпрокурора Олексія Баганця, на його офіційний запит в бюро відповіли, що жоден законодавчий акт не передбачає ведення статистичної звітності та інформації про арешти, обшуки, затримання громадян і про іншу роботу слідчих НАБУ.

  "З цього виникає закономірне питання: а що саме і яким чином буде перевіряти в НАБУ зовнішній аудит?", – каже Баганець.

  На підставі відповіді, яка надійшла з бюро, адвокат робить висновок, що протягом трьох років ніхто з керівників НАБУ не цікавився перевіркою дотримання конституційних прав і свобод громадян ні під час оперативно-розшукової діяльності детективів бюро, ні на стадії досудового слідства.

  Як повідомлялося раніше, Верховний суд України відмовив у відкритті провадження за позовом активістів проти президента Петра Порошенка через призначення аудитором Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського.

  Теги : аудит аудитор НАБУ Володимир Василенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів