Адвокати заявляють про катування Єфремова й відсутність доказів проти нього

  5 Грудня, 2018 15:24
  Захист екс-нардепа стверджує, що суд залишає їхнього підзахисного під вартою, попри поганий стан його здоров’я.

  Захист колишнього голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова заявляє про незаконне затримання й кримінальне переслідування екс-нардепа, а також застосування до нього тортур.

  Про це адвокати екс-депутата заявили на прес-конференції, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  За словами адвоката Андрія Смирнова, справа Єфремова слухається за 800 км від Києва і так, щоб ЗМІ не мали можливості відстежувати цей процес. А минулого тижня, коли розглядалося питання про продовження запобіжного заходу, сторона захисту звернула увагу суду на поганий стан здоров’я Єфремова. Суд не повірив і викликав медпрацівників до суду, які констатували, що подальша участь екс-нардепа в засіданні є неможливою.

  Адвокат Євген Солодко додав, що в присутності суду лікарями було оформлено документ про необхідність стаціонарного лікування і Єфремова забрали у карету швидкої допомоги. Однак суд в особі судді Пелиха дає команду не випускати "швидку" за межі суду й силою дістати Єфремова з авто швидкої допомоги й занести в суд.  Після цього, стверджує Солодко, на Єфремова накидаються близько 7 людей і його, заламавши руки за спину, затягують у зал судових засідань.

  "Позбавляють захист права викласти свою позицію, позбавляють права Єфремова висловитися. Після цього нападу у нього тиск упав 60 на 90. Це звірство. І в результаті суд пішов до нарадчої кімнати і залишає Єфремова під вартою", – обурився адвокат.

  Тим часом, зауважив Солодко, справа щодо "законів 16 січня" розвалюється з тріском. За його словами, закони 16 січня порівняно із тими, які аналогічні ухвалила чинна влада, "дитячий лепет на галявині".

  Також захист продемонстрував відео слідів від наручників на руках Єфремова. Як пояснив Солодко, руки Єфремова були заведені за спину, а наручники затягнуті максимально. "Тобто ми з вами бачимо ознаки катування", – додав адвокат Смирнов

  Адвокат Олена Льошенко, зі свого боку, заявила, що таке поводження є порушенням ст. 3 Конвенції з прав людини і Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) трактує це як катування. Наразі в ЄСПЛ, додала адвокат, дуже багато справ проти України щодо порушення цієї статті у зв’язку із ненаданням належної медичної допомоги.

  Теги : закони 16 січня Партія регіонів єфремов
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів