Україна випала із топ-20 країн світу з найвищою інфляцією

  11 Липня, 2019 07:56
  При цьому Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн, зазначили в Нацбанку.

  Україна більше не входить у топ-20 країн світу з найвищою інфляцією після оприлюднення Держстатом індексу споживчих цін за червень 2019 року. 

  Про це повідомляє експертна платформа Національного банку.

  "З показником 9% рік-до-року наша країна ділить 22-24-ий щабель за цим показником. При цьому Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн", – наголосили в НБУ.

  У Нацбанку додали, що найбільший внесок у індекс споживчих цін зробили  алкоголь ,тютюн і овочі – через значну питому вагу в індексі.

  "Місячна дефляція (–0,5%) трапилася вперше за 11 місяців та була викликана сезонним здешевленням овочей та яєць. Також на сповільнення загальних темпів зростання споживчих цін вплинуло рішення уряду змінити механізм встановлення цін на газ для населення", – йдеться у повідомленні.

  За даними НБУ, найвища у світі інфляція спостерігається у Венесуел – 282972,8%. На другій позиції Зімбабве – 97,8%. В Аргентині, Південному Судані, Північній Кореї та Ірані інфляція у червні становила понад 50%.

  Найближчими сусідами України у рейтингу найвищої у світі інфляції стали Малаві, Сан-Томе і Принсілі та Еритрея.  Як повідомлялося раніше, фактичний показник інфляції в травні перевищив траєкторію прогнозу, опубліковану в "Інфляційному звіті" Національного банку.

  Теги : нбу інфляція Держстат
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів