Протягом 2018 року "Нафтогаз" здійснював видатки у "ручному режимі" – Рахункова палата

  5 Червня, 2019 13:09
  "Нафтогаз" блокував аудит компанії, наголосили в палаті.

  Протягом 11 місяців 2016 року, майже 7 місяців 2017-го і весь 2018 рік НАК "Нафтогаз" здійснювала видатки у «ручному режимі» та на власний розсуд.

  Про це йдеться у звіті Рахункової палати, що є в розпорядженні Економічної правди.

  Аудитори пояснюють, що причиною цьому є неповні та недостовірні дані про корпоративні права держави у статутному капіталі "Нафтогазу".

  "При цьому видатки на зарплати в національній компанії необгрунтовано зростають", – підкреслюють у палаті.

  Відтак неналежне планування спричинило щорічне перевищення фактичних витрат "Нафтогазу" над запланованими. Так, фактичні витрати у 2016 році перевищили заплановані на 139,5 млрд грн, а у 2017 році – на 215,5 млрд гривень.

  Витрати стосувалися, зокрема, формування умов оплати праці і премій керівному складу компанії, що здійснюється непрозорим шляхом.

  Середньомісячна зарплата працівника "Нафтогазу" перевищила всеукраїнський показник у 10 разів: у 2016-му – 6475 гривень; у 2017 році – 8777 гривень, у 2018-му – 10573 гривень.

  "Встановити правомірність виплат премій та винагород адміністративному та управлінському персоналу компанії не вдалося через неможливість вивчення первинних фінансових документів", – наголосили аудитори.

  Крім того, до держави вчасно не надійшло 17,69 млрд гривень через відтермінування сплати дивідендів.

  Також Рахункова палата наголошує на порушенні закону щодо рішення Кабміну залишити до серпня 2018 року нерозподіленою частину прибутку компанії, що завдало збитків на 2,55 млрд гривень.

  У палаті зазначили, що проведення аудиту було заблоковано посадовцями компанії, тому необхідні дані отримали від Мінекономрозвитку, Кабінету Міністрів, ДФС,тощо.

  При цьому аудитори вказують на правову колізію, коли Законом України "Про акціонерні товариства" не визначено механізмів контролю держави за діяльністю державних акціонерних товариств та державних холдингових компаній, єдиним засновником та акціонером яких є держава в особі уповноважених державних органів.

  Нагадаємо, НАК "Нафтогаз" просить Кабінет міністрів знизити ціну на газ для населення з 1 травня 2019 року.

  Теги : Нафтогаз Рахункова палата аудит Кабмін премія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів