НБУ півроку купуватиме до $15 млн на день для резервів

  1 Лютого, 2019 11:47
  За розрахунками Нацбанку, відповідне рішення не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

  У I-II кварталах 2019 року Національний банк має намір купувати до 15 млн доларів США на день для нарощування міжнародних резервів.

  Про це повідомляється на сайті регулятора.

  "Це на 5 млн доларів США більше порівняно з кількісним індикатором, який діяв впродовж II-IV кварталів 2018 року", – йдеться у повідомленні.

  За розрахунками Національного банку, купівля до 15 млн доларів США на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

  "У 2018 році загальні обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку зросли на 38% до 117 млрд доларів США (без участі НБУ), а обсяги інтервенцій Національного банку з купівлі та продажу валюти становили усього 5 млрд доларів США. Тож вплив Національного банку на формування курсу є мінімальним", – додали в НБУ.

  В той же час зазначається, що залежно від ситуації на ринку інтервенції Національного банку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися. Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку, підкреслили в Нацбанку.

  Нагадаємо, раніше в Національному банку запевнили, що Україна в 2019-2020 роках повинна сплатити 11,9 млрд доларів, і сьогодні накопичених міжнародних резервів достатньо для виконання країною своїх зобов'язань.

  Теги : нбу міжнародні резерви
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів