На купюрі у 1000 гривень використали піратський шрифт

  9 Липня, 2019 11:19
  Нову 1000-гривневу банкноту Нацбанк зробив з неліцензійним шрифтом.

  На купюрі номіналом 1000 гривень, яку нещодавно представив Національний банк України (НБУ), використали шрифт, який без згоди правовласників переробили під кирилицю.

  Про це написав у Facebook графічний дизайнер і шрифтовий розробник Богдан Гдаль.

  На купюрі використали 11 шрифтів, серед яких Bickham Script, що відрізняється ліцензованої версії Adobe, пише Гдаль.

  "При візуальному аналізі і спробі знайти "хвости" такої невідповідності в мережі була знайдена серія шрифтів з назвою Bickham Script One, Bickham Script Two, Bickham Script Three, підписані іменем якоїсь росіянки Олександри Гофман. Як виявилося, в шрифтових колах вона досить відома як авторка крадених версій шрифтів, які підписувала своїм іменем і далі поширювала безкоштовно без дозволу авторів. Серію краденого Bickham Script вона зробила в 2005 році.

  Натомість справжні автори видали свою кириличну версію лише в 2016 році. І при порівнянні напису на гривні чітко видно, що використаний саме крадений варіант, на який в Нацбанку просто не можуть мати ліцензії". 

  Дизайнер звернувся до шрифтографу Adobe Франка Грісхамера  і той визнав, що шрифт на українських грошах – підробка.

  "Щоб усунути цю проблему, мають бути створені абсолютно нові друковані форми банкнот (з ліцензійною версією шрифту – ред.), що, ймовірно, не так просто зробити (я ніколи не друкував гроші сам, але можу собі уявити, що це не простий процес).

  Збиток завдано – якщо у вас є контакти в Національному банку України, можливо, було б добре, щоб вони знали про проблему", – відповів дизайнер компанії. 

  Нагадаємо, раніше Національний банк повідомив, що із 25 жовтня 2019 року вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень.

  Теги : нбу нацбанк гроші банкноти
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів