Міжнародні резерви України зменшилися на 5,5% через борги

  7 Червня, 2019 16:42
  Зазначається, що витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті та фінансуванням від Світового банку.

  Станом на 1 червня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 19 401,6 млн доларів, зменшившись у травні на 5,5% через значні обсяги погашень за державним боргом.

  Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

  "Станом на 1 червня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку", – йдеться у повідомленні НБУ.

  Так, динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

  По-перше, виконання зобов'язань України за державним боргом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті минулого місяця було спрямовано 1 801,1 млн доларів, пояснили в НБУ.

  Зокрема, 1 281,3 млн доларів становили платежі з обслуговування та погашення  єврооблігацій та облігацій внутрішньої державної позики.

  Також 446,5 млн доларів сплачено за зобов'язаннями уряду і НБУ перед Міжнародним валютним фондом.

  Решта коштів спрямована на обслуговування боргу перед іншими міжнародними фінансовими організаціями, додали в НБУ.

  "Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті на 426,7 млн доларів та фінансуванням від Світового банку на 10 млн доларів", – зазначили в Національному банку.

  По-друге, переважно сприятлива ситуація на валютному ринку. Загалом чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 160,6 млн доларів.

  "У травні пропозиція валюти була вищою за попит насамперед завдяки стабільним надходженням валютної виручки експортерів, а також подальшому зростанню інвестицій нерезидентів у гривневі державні цінні папери", – зазначили в НБУ.

  У результаті Нацбанк купив на міжбанківському валютному ринку 203,6 млн доларів (із них 171,5 млн доларів – у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

  Водночас для згладжування курсових коливань упродовж місяця НБУ продав лише 43 млн доларів у форматі інтервенції за єдиним курсом.

  По-третє, переоцінка фінансових інструментів(зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 80,7 млн доларів.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд готовий поновити тісне співробітництво з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду.

  Теги : нбу міжнародні резерви держборг
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів