Імпорт російського вугілля в Україну скоротився на 85%

  5 Серпня, 2019 13:04
  Російським компаніям через санкції доводиться постачати Україні вугілля в обхід свого уряду, але це не компенсує повністю втрати.

  Дозвільні ввезення російського вугілля на територію України у червні скоротилися на 85,3% або на 750 тис. тонн порівняно з цим же періодом торік.

  Про це інформують російські ЗМІ.

  У цілому, поставки скоротилися на 11,1% або 556 тис. тонн – до 4,9 млн тонн. Таким чином, за січень-травень імпорт вугілля в Україну зріс, і тільки динаміка червня це перекреслила.

  З 1 червня російські компанії зобов’язані щомісячно отримувати дозвіл уряду РФ на вивіз вугілля.

  У першому півріччі найбільшими імпортерами вугілля в Україну були шахти "Садкінське" (600 тис. тонн), що входить у "Южугль", шахта "Обухівське" ДТЕК Ахметова (684 тис. тонн), "Кузбассразрезуголь" (595 тис. тонн), ТАЛТЕК (555 тис. тонн), "Ресурс" (491 тис. тонн), Распадська вугільна компанія (448 тис. тонн).

  Вугілля вивозили із шахт Ростовської і Кемеровської областей. У російському уряді виданню повідомили, що інформація про торгові відносини з Україною "проходить за закритою лінією".

  Водночас ЗМІ пишуть: щонайменше частина поставок направляється в Україну обхідним шляхом – через Білорусь (експорт збільшився у 946 разів). Однак відвантаження через Білорусь компенсували прямі постачання не повністю.

  "Є підозри, що більша частина російського вугілля тепер поступає в Україну через Білорусь. Тим не менше Луганська ТЕС перейшла на газ, тому якесь падіння імпорту все ж було", – заявив експерти Максим Худалов. За його словами, російські компанії не захочуть відмовлятися від українських споживачів, тому всі "найбільші гравці повинні обхідними шляхами все ж таки продовжувати відвантаження".

  НагадаємоДерждеп США офіційно оголосив про введення другого пакету санкцій проти Росії через справу Скрипалів. Як пояснили у Держдепі, у рамках нового пакету санкцій Вашингтон виступатиме проти видачі будь-якого кредиту, фінансової чи технічної допомоги Росії з боку міжнародних фінансових організацій, зокрема Всесвітній банк і Міжнародний валютний фонд.

  Теги : вугілля РФ Рінат Ахметов санкції імпорт
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів