Держбюджет недоотримав 50 млрд гривень надходжень – Рахункова палата

  20 Червня, 2019 14:10
  Фінансування держбюджету з усіх джерел не виконано на 26,5 млрд гривень.

  До держбюджету з січня по травень не надійшло 50,2 млрд гривень у результаті недонадходжень доходів, держзапозичень і коштів від приватизації держмайна.

  Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

  В умовах нижчих темпів зростання економіки плановий показник доходів загального фонду на перший квартал не виконано на 16 млрд гривень або 8,2%.

  "Невиконання доходів за січень–травень, якщо не враховувати понадпланові надходження від Національного банку, зросло до 27 млрд гривень", – зазначив Пацкан.

  Пацкан пояснює, що причини цьому різні: відхилення курсу гривні до американського долара, завищення плану надходжень акцизного податку з українського тютюну і тютюнових виробів.

  Крім того, Рахункова палата зауважила про недоліки планування і прорахунки Міністерства фінансів, що вносило зміни до показників фінансування держбюджету на 2019 рік.

  Зокрема, у першому кварталі збільшено річний план держзапозичень і витрат на погашення боргу на 40 млрд гривень, з них план на перший квартал – на 31,5 млрд гривень.

  "Загалом, план на січень-березень цього року фінансування державного бюджету з усіх джерел не виконано на 26,5 млрд грн, або 18%, за рахунок недонадходжень від державних зовнішніх запозичень", – резюмував Пацкан.

  Нагадаємо, сенат Сполучених Штатів пропонує збільшити допомогу Україні до 300 млн доларів і суттєво розширити безпекову допомогу в оборонному бюджеті на 2020 рік.

  Теги : Мінфін борги держбюджет Рахункова палата
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів