Банківська криза завдала Україні до 200 млрд грн збитків – Фонд гарантування вкладів

  2 Серпня, 2019 12:05
  У Фонді підрахували, що збитки від "банкопаду", які зазнала держава, можуть складати 40-50 млрд гривень.

  Збитки від банківської кризи 2014-2016 років, які зазнали вкладники банків та бізнес, сягають близько 190-200 млрд гривень.

  Про це повідомила новопризначена директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут в інтерв'ю УНІАН.

  Зокрема, вона підрахувала, що збитки від "банкопаду", які зазнала держава, можуть складати 40-50 млрд гривень, адже виплати вкладникам банків, які гарантуються законом про гарантування вкладів, покривалися переважно коштом державних позик.

  "Є також збитки ринку – кредиторів четвертої та сьомої черг. На сьогодні вимоги четвертої черги – вкладників "200 плюс" – 38 мільярдів. З цієї суми погашено менше 3 мільярдів. Тобто, збитки понад 35 мільярдів. Коли ми закінчимо ліквідацію всіх банків, ця сума скоротиться, але не суттєво", – зазначила Рекрут.

  Вона також додала, що збитки вкладників, які перебували у сьомій черзі на повернення вкладів зі збанкрутілих банків можуть сягнути понад 100 млрд гривень.

  "Якщо скласти всі ці показники, виходить, що криза обійшлася державі, великим вкладникам та бізнесу приблизно в 190-200 мільярдів", – підкреслила Рекрут.

  Як повідомлялося раніше, у першому кварталі 2019 року платоспроможні банки отримали 13,2 млрд гривень чистого прибутку.

  Теги : бізнес збитки банки криза Фонд гарантування вкладів фізосіб
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів