Пожежа в Одесі як наслідок політичного вибору Порошенка

  18 Вересня, 2017 11:49
  Чому одеська трагедія так схожа на бумеранг Порошенку за всі його дії одночасно проти його опонентів?

  Події в Одесі стають для Петра Порошенка своєрідною Врадієвкою Віктора Януковича.

  Під час своєї каденції попередній президент намагався спиратись на міліцейські еліти і це системно приводило його до проблем, пов'язаних із необхідністю виправдовувати міліцейську жорстокість – смерті у відділках і таке інше – катування, незаконні затримання.

  Президент Порошенко намагається спиратись на лояльні регіональні еліти і це системно призводить його до конфліктів із тими, хто чомусь не хоче бути лояльним суверену – у Дніпрі, Львові та Одесі такі конфлікти були найбільш яскравими.

  Особливого символізму одеської трагедії додає особисте відкриття в травні цього року президентом Порошенко дитячого табору "Вікторія", який розрекламував місце дитячого відпочинку. Чим безумовно мав потішити одеського мера Труханова, який витратив тільки на протипожежне обладання "Вікторії" 11 мільйонів гривень.

  Погодьтесь, символічно. Ти обираєш собі політичного партнера в одеському регіоні, ним стає перевірений владою Януковича мер Труханов. Спочатку ти витискаєш команду Коломойського за допомогою тарана Саакашвілі. Потім всіма правдами і неправдами ти вже позбавляєш Саакашвілі сенсу продовжувати його губернаторську діяльність.

  Вуаля. Нарешті в Одеському регіоні править твоя влада і твій партнер із російським громадянством. У тебе дійсно багато спільного з цим діячем. По-перше, ви користувались разом одним панамським оффшором, де Труханов і вказав, що є громадянином Росії. По-друге, для тебе він зрозуміла людина – колишній нардеп від Партії регіонів, що багато років працював в інтересах російського нафтового бізнесу, керував питаннями безпеки "Лукойлу" в Україні. Договороздатна людина, поза всяким сумнівом.

  Але тепер от ти вимушений пожинати плоди свого політичного вибору. Звісно, я не думаю, що Порошенко отримав долю від розпилу відката на будівництві "Вікторії", хоча якщо хтось наближений до президента (Кононенко або Грановський) і взяв долю з відката, про що знають лише вони і ще декілька спеціяльних служб, то це додає всій сумній історії додаткового символізму.

  От і виходить, що поки ти позбавляв громадянства одного свого старого друга, яким ти користувався із обмеженою політичною метою, знаходячи будь-які можливості законодавства, інший твій новий друг мав російське громадянство і розпилював з твоєї мовчазної згоди бюджетні кошти, не гребуючи навіть дитячими питаннями.

  Поки ти засипав найкрасивіше місто України Львів сміттям в бажанні позбавити рейтингу його міського голову, мотивуючи це неухильним дотриманням законодавчих норм діяльності сміттєзвалища, в цей же час тебе взагалі не турбувало – а чи відповідає елементарним протипожежним нормам дитячий табір відпочинку, який ти із помпою їздив відкривати.

  Насправді, на цьому логічний ряд кармічних бумерангів тільки починається і розвивати його немає сенсу – зрозуміло напевно, що трагедія в одеському таборі "Вікторія" має всі ознаки чорного лебедя для Петра Порошенка і може символізувати для нього початок невідворотніх фінальних подій.

  Втім, ще можна дещо зробити. Включити репресії і закрутити гайки – щоб справжня диктатура, не та м'яка, до якої президент весь час тяжів. А справжній hardcore. Шоб жостко. Бо на шляху до перемоги у президентських виборах на другий термін засоби мають бути відповідні. Все для перемоги. 
  Viva Victoria!

  Оригінал тексту

  Теги : Порошенко Одеса пожежа геннадій труханов дитячий табір "Вікторія"
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів