Кабмін може знову почати фінансувати «безсмертні полки» ветеранів КДБ

  18 Жовтня, 2018 15:58
  Роками держава Україна видавала бюджетні кошти людям, які її ненавидять і ностальгують за радянською владою

  Це громадські організації «ветеранів», які згідно законодавства мали право отримувати кошти на свою діяльність. І активно ним користувались, витрачаючи гроші платників податків на поширення ідеології Руского міра, банкети для своїх членів та закордонні поїздки керівництва.

  Все це дозволяло законодавство і називалось «фінансування статутної діяльності громадських організацій ветеранів». І якщо при слові «ветерани», у Вашій свідомості виникає світлий образ сивочолого дідуся, який боровся з фашистами у ІІ Світову, то українське законодавство тут менш романтичне. До їх переліку входили всі, хто брав участь у закордонних військових кампаніях Кремля: придушення повстання в Чехословаччині та війна в Афганістані, а також ветерани правоохоронних органів СРСР (в тому числі КДБ).

  Міністерство соціальної політики тихенько щорічно роздавало їм гроші, і не дуже питало, куди і на що вони пішли. Але цю ідилію розірвали ветерани АТО, які вирішили поцікавитись, куди ж таки йдуть значні суми коштів. Під тиском реальних ветеранів та громадськості, Кабмін був вимушений запровадити конкурсний підхід у фінансуванні громадських організацій ветеранів.

  Цього року з горем навпіл відбувся перший конкурс. І якщо без конкурсу 20 млн грн роздавали за один день, то після вимог обґрунтувати бюджет і пояснити, на що підуть кошти, за півроку вдалось розподілити лише 10 млн.

  Серед проектів і соціально-психологічна реабілітація ветеранів АТО, і курси з підвищення їх кваліфікації та розвитку підприємницького хисту, правовий захист та допомога постраждалим від війни.

  Щоправда, через затягування процедури, у організацій-переможців лишилось 2 місяці на реалізацію їхніх проектів, а Мінсоцполітики навіть досі не з усіма уклало всі необхідні договори.

  Проте найбільша зрада не в цьому, а в тому, що керівництво Мінсоцу вирішило протягнути зміни до постанови про фінансування громадських організацій ветеранів, і повернути роздачу грошей на статутну діяльність.

  При тому зміни прописані таким чином, що під них наразі підпадають лише 2 організації: «Українська спілка ветеранів Афганістану», яка підписувала меморандуми про підтримку Януковича та Партії Регіонів, і «Організація Ветеранів України», яка найбільш відома проведенням в Україні акцій «Безсмертний полк», що є активним пропагандистським інструментом Кремля.

  Але сам факт повернення механізму «фінансування статутної діяльності», це скринька Пандори, оскільки кількість «привілейованих» організацій може в будь-який момент збільшуватись, залежно від настоїв керівників Міністерства.

  Сьогодні громадське середовище і громадські організації ветеранів АТО вимушені знову захищати конкурсний підхід у фінансуванні, щоб гроші платників податків йшли на вирішення реальних проблем, а не на банкети проросійських імітаторів.

  Теги : ветерани КДБ Мінсоцполітики ветерани АТО
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів