5 причин підтримати Анатолія Гриценка

  21 Березня, 2019 18:06
  Оскільки, кандидат якого я підтримував зняв свою кандидатуру і підтримав іншого, довелось вирішувати чи готовий я зробити так само

  В мене було 5 аргументів за Садового, тому я вирішив логічним, що потрібно знайти не меншу кількість, щоб визначитись чи варто голосувати на виборах за Анатолія Гриценка.

  Тому пропоную до вашої уваги цей перелік.

  1.   Анатолій Гриценко - єдиний кандидат від демократичних сил.

  «Де два українці – три гетьмани» популярне прислів’я, яким описують причини проблем в Україні. Основним недоліком політиків, які представляють демократичний табір називають нездатність домовлятись між собою і постійні чвари.

  Купа громадських організацій та відомих діячів протягом року вимагали від політиків, що представляють демократичні сили виставити на виборах єдиного кандидата, який матиме реальні шанси перемогти.

  Ни став Анатолій Гриценко. На його користь зняли свої кандидатури з президентських перегонів Андрій Садовий, Дмитро Гнап та Дмитро Добродомов. Також Гриценка підтримали  ДемАльянс, Єгор Фірсов, Віктор Чумак, Микола Томенко та Микола Катеринчук.

  Можна по різному ставитись до кожного з них, але сам факт такого об’єднання є надзвичайно позитивним явищем, яке може позитивно вплинути на українську політику.

  Голос за Гриценка –  це вже не просто голос за одного кандидата. Це голос за нові підходи в політиці.

  Його перемога на виборах, може кардинально змінити принципи української політики, і припинити цю «війну всіх проти всіх».

  2.  Гриценко презентував свою команду на ключові посади.

  Ще одним позитивним явищем кампанії Гриценка є презентація кандидатів яких, він як Президент буде подавати на ключові посади:

  Генеральний прокурор – Давид Сакварелідзе, голова СБУ – Віктор Трепак (Найбільш відомі затриманням «діамантових прокурорів»)

  Міністр оборони – військовий експерт Іван Апаршин. Міністерство закордонних справ – Світлана Заліщук. Посаду голови Нацбанку, Гриценко пропонує ректору Міжнародного інституту бізнесу Олександру Савченку.

  Претенденти досвідчені, з проукраїнським світоглядом та адекватною оцінкою ситуації в країні, що теж є серйозним плюсом до аргументів на підтримку Гриценка.

  3.  Налаштований на боротьбу з корупцією.

  Повторюсь, я прихильник тези, що корупція це основна причина, яка стримує економічний розвиток України. Більшість топ-політиків нічого не можуть з нею зробити, бо самі є продуктом корупції, оскільки вони мають тісні бізнес зв’язки з олігархами, які є першоджерелом корупції.

  Гриценко будує всю свою кампанію на темі боротьби з корупцією. На його висуненні в Президенти, були присутніми багато громадських діячів, які займаються протидією корупції.

  Крім цього, є ще кілька факторів, які свідчать, що Гриценко реально може завдати сильного удару по монополіям олігархів, та відірвати їх від бюджетної годівнички:

  Він не зобов’язаний олігархам та не має з ними спільних бізнесових чи політичних інтересів. Ніхто з олігархів не фінансує кампанію Гриценка, і не надає йому медіа-підтримку ( я сказав, що по останньому навіть навпаки).

  Гриценко чудово поінформований про схеми, за якими працюють олігархи. Не люблю вживати в контексті Гриценка, його дружину, але так чи інакше Юлія Мостова, як редакторка «Дзеркала тижня» має величезну кількість інформації про всі схеми, які використовують українські олігархи.

  Ну і звісно – він мотивований. Всі хто в живу спілкувався з Гриценком, знають наскільки він агресивно налаштований до українських олігархів. Припускаю, що він має особисту образу, після того, як медіа-мочилово на олігархічних каналах обвалило рейтинг «Громадянської позиції» і його партія не пройшла в парламент.

  Тепер Анатолій Степанович орієнтований на помсту, яка буде вигідна українській економіці J

   4.  Готовий запустити оновлення влади.

  Гриценко озвучив публічне зобов’язання, що балотується лише на один президентський термін. Також, в програмі він підтвердив готовність ухвалювати нове виборче законодавство, яке заборонить політичну рекламу на телебаченні і допустить по політики більше молоді.

  Як молодь, яка не має коштів для реклами на телеканалах, я безсумнівно підтримую ці позиції.

  Власне вони самі по собі є позитивними, оскільки досі парламент обирають за законами, які ухвалювали під Януковича, а вартість політичної кампанії в Україні одна з найдорожчих в світі.

  Гриценко не має власних ЗМІ, та очевидно незадоволений діючим законом про вибори, що підтверджує його готовність змінити правила гри.

   5.  «Єдиний хто реально збереже країну»

  Хоча, діючий Президент Петро Порошенко активно використовує цей слоган в своїй кампанії, але насправді він не відповідає дійсності.

  Соціологія показує, що українці знову поділені на два табори. Тільки тепер це не Схід і Захід.

  Одні підтримують не так Порошенка, як проєвропейський та проукраїнський напрямок розвитку країни. Другі, вимагають зміни влади, яка погрузла в корупційних скандалах.

  Перемога Порошенка – викличе серйозне невдоволення тих, хто втомився від саботажу реформ та корупції. Перемога Зеленського чи Тимошенко – невдоволення тих, хто хоче зберегти актуальний вектор розвитку країни.

  Обидва варіанти розвитку подій спровокують протести, які підірвуть легітимність новообраного Президента, чим скористається Кремль. Тобто в будь-якому випадку маємо негативний сценарій.

  А от перемога Гриценка як раз здатна «зшити» країну, оскільки вона задовольняє одночасно обидва суперечливих запити українці.

  Президент Гриценко це одночасно і зміна влади, що зменшить градус напруги в суспільстві, і в той же час збереження курсу України до Євросоюзу та НАТО. Це найбільш позитивний сценарій, з усіх можливих.

  Можна по різному оцінювати шанси Анатолія Гриценка на потрапляння в другий тур, але на мій погляд ці аргументи досить чітко показують, що рішення підтримати Гриценка для мислячої аудиторії  є виваженим раціональним та адекватним.

  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів