ЗМІ: У Росії можуть ввести продовольчі картки

  19 Вересня, 2015 15:32
  Введення нової программи передбачається у два етапи.

  Росія готується до повернення продовольчих карток: на думку чиновників Мінпромторгу РФ, адресна допомога малозабезпеченим повинна стимулювати попит і розвиток агрокомплексу.

  Про це пишуть "Ведомости".

  "Споживання продуктів харчування, розвиток торгівлі, громадського харчування та сільського господарства може стимулювати адресна продовольча допомога тим, хто її потребує", - йдеться у стратегії, яку Мінпромторг направив уряду РФ.

  Видання зазначає, що це передбачається провести у два етапи.

  Перший розрахований на період до 2017 року і носить назву "Продуктова картка": окремим категоріям громадян пропонується перераховувати на картку гроші для придбання набору заздалегідь визначених товарів у магазинах, на ринках і в інших торгових об`єктах, які підключаться до центральної процесингової системи.

  Другий етап – 2018-2020 – передбачає організацію соціального харчування (безкоштовного або пільгового) у спеціальних кафе та їдальнях; його концепцію Мінпромторг планує розробити пізніше.

  "За продовольчими картками пропонується дозволити придбання тільки свіжих продуктів, які швидко псуються, свіжих овочів та фруктів, м`ясної продукції, птиці, яєць, молока і молочної продукції, а також насіння і саджанців плодовоовочевих культур і рослин", - йдеться у повідомленні.

  На думку Мінпромторгу, ніякого спеціального допуску товарів або виробників для участі в програмі не повинно бути.

  "Передбачається, що одержувач допомоги буде вільно обирати товари з асортименту без обмеження ціни за одиницю та кількості", - додали у відомстві.

  При цьому Мінпромторг припускає можливість стимулювати і споживання конкретних продуктів, зокрема "з міркувань підтримки певного сектору агропромислового комплексу".

  "Наприклад, власникам продовольчих карток можна нараховувати додаткові цільові кошти, які можна витратити, скажімо, тільки на молочні продукти", - підкреслили в російському міністерстві.

  Незаможні, за задумом відомства, зможуть і самі вносити гроші на продовольчі картки, а бюджет додаватиме 30-50%.

  Нагадаємо, що з 6 серпня в Росії знищують санкційні продукти.

  Теги : Росія продуктове ембарго
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів