Земан: Чехія готова приймати працьовитих біженців з України

  25 Червня, 2015 09:30
  Президент Чехії не бачить причин відмовляти у прихистку українським біженцям, які, до того ж, працьовиті та культурно схожі з чехами.
  Фото з відкритих джерел

  Президент Чехії Мілош Земан заявив, що його країна готова приймати біженців з України. Він відзначив їхню працьовитість та схожість із чехами в культурному плані.

  Про це Земан сказав, коментуючи виконання країнами ЄС політики щодо прийому біженців, передає "Радіо Свобода".

  За його словами, українці, на відміну від біженців з інших країн, культурно близькі до чехів. Вони не мають великого мовного розриву і можуть легше інтегруватись у чеське суспільство. Крім того, українці відзначаються працьовитістю, підкреслив Земан. Він додав, що в Чехії іноземці складають 5% від загальної кількості населення, і більша частина з них – українці.

  Відзначимо, що Брюссель оголосив про намір розмістити на території Євросоюзу близько 40 тис. біженців за системою квот. Право міжнародного прихистку першочергово планують надавати тим, хто був змушений залишити домівку через збройні конфлікти у рідних країнах. Деякі країни вже висловили свою незгоду з цього приводу.

  Зокрема, три країни "Вишеградської четвірки" (Словаччина, Польща і Угорщина) заявили, що не погоджуються із запропонованими ЄС квотами, проте не відмовляються надати допомогу біженцям. На їхню думку, заходи з переселення мають відбуватись на добровільній основі, а не за обов’язковими квотами. 

  Теги : Чехія Мілош Земан біженці Україна українці
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів