Заявку на вступ до ЄС подала держава, долею якої лякають Україну

  15 Лютого, 2016 11:46
  Боснія і Герцеговина – одна з найбільш нестабільних та бідних держав Балкан, яка в 1992-95 роках пережила громадянську війну.
  Прапор Боснії і Герцеговини
  Прапор Боснії і Герцеговини

  У понеділок, 15 лютого, Європейський Союз одержав від Республіки Боснія і Герцеговина офіційну заявку щодо вступу.

  Про це повідомляють європейські ЗМІ.

  За словами Верховного представника ЄС у закордонних справах Федеріки Могеріні, це важливий крок на шляху Боснії і Герцеговини до Євросоюзу, але це тільки початок довгого шляху.

  Про плани Боснії і Герцеговини подати заявку на вступ до ЄС стало відомо ще в січні.

  Заяву Боснії і Герцеговини багато європейських експертів зустріли скептично. Вони сумніваються, що країна політично та економічно готова до вступу в Євросоюз. Висловлювалася думка, що Боснія і Герцеговина приєднається до ЄС не раніше 2026 року.

  Ця держава, яка виникла на руїнах колишньої Югославії, – одна з найбільш проблемних, бідних та політично нестабільних держав Балкан. Саме її приклад часто наводиться як можлива ілюстрація майбутнього України у разі ухвалення закону про особливий статус Донбасу.

  З 1995 року, коли в країні припинились бойові дії, Боснія і Герцеговина є конфедерацією, яка складається з Республіки Сербської та Федерації Боснії і Герцеговини (мусульман та хорватів). Жодна з частин не має права виходу зі складу країни.

  Теги : Євросоюз членство Балкани боснія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів