Юристи Білого Дому розглядають законність введення надзвичайного стану в Америці

  8 Сiчня, 2019 12:53
  Трамп погрожує надзвичайним станом, якщо уряд не профінансує будівництво стіни з Мексикою.

  Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звертатиметься до громадян з приводу "загрози національній безпеці".

  Про це глава США написав у своєму Twitter.

  "Радий повідомити, що я виступлю зі зверненням до нації з приводу гуманітарної кризи та кризи національної безпеки на нашому південному кордоні. Вівторок, 9-та вечора, за східним часом", - повідомив глава Білого дому.

  Уже 10 січня, за словами речниці Білого дому Сари Сандерс, Трамп відвідає американсько-мексиканський кордон.

  Натомість Голос Америки пише, що юристи Білого Дому розглядають можливість ведення надзвичайного стану, хоч Трамп поки не прийняв щодо цього рішення.

  Надзвичайний стан, зауважує видання, є примусом президента профінансувати будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

  Віце-президент Майк Пенс зазначив, що нині відбуваються перемовини з демократами, котрі повинні погодити виділення коштів.

  Нагадаємо, ідею збудувати стіну на кордоні з Мексикою Трамп озвучував ще у часи передвиборчої компанії. Він заявляв, що через мексиканський кордон до Сполучених Штатів прибувають самі злочинці.

  У січні 2017 Трамп додав, що всі витрати з будівництва Америка відшкодує пізніше, натомість у Мексиці відповіли, що не "платитимуть за цю дурну стіну".

  Пізніше The Washington Post повідомила, що проект коштуватиме державі 33 млрд доларів.

  У грудні 2018 року Трамп пообіцяв зупинити роботу уряду, якщо будівництво стіни не профінансують. Після цього деякі державні установи зупинили роботу, бо законодавці не змогли знайти вихід із бюджетного глухого кута.

  Президент США пообіцяв урядовий шатдаун, якщо демократи не погодять виділення коштів. Крім цього, Трамп пригрозив закрити кордон із Мексикою, якщо Конгрес не виділить коштів на будівництво.

  Як повідомлялось, на початку січня Палата представників США схвалила проект бюджету, що передбачає 1,3 млрд доларів на будівництво стіни з Мексикою, а також низки відомств, що не працювали через шатдаун.

  Теги : Стіна Дональд Трамп надзвичайний стан
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів