Виконання Росією тисяч рішень ЄСПЛ під загрозою

  15 Липня, 2015 08:55
  У зв’язку з прийнятою судом РФ постановою, Росія може не виконати майже 1,5 тисячі рішень Європейського суду з прав людини.
  Засідання Європейського суду з прав людини
  Засідання Європейського суду з прав людини

  Конституційний суд РФ постановив, що Росія не зобов’язана виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), хоч і залишається під його юрисдикцією. Зазначається, що рішення ЄСПЛ можуть виконуватись на території Росії лише якщо вони не суперечать Конституції РФ. Так, невиконаними можуть залишитись до 1474 рішень ЄСПЛ.

  Про це заявив віце-президент Федеральної палати адвокатів Росії Владислав Гриб, повідомляють російські видання.

  Серед невиконаних Росією рішень можуть бути, зокрема, й такі резонансні, як можливість голосувати для ув'язнених та присуджена ЄСПЛ компенсація в 1,9 млрд євро акціонерам ЮКОСа. Проте, на думку експертів, велику частину рішень Росія все-таки виконає.

  Владислав Гриб відзначив, що виконання рішень ЄСПЛ нерідко затягується, а середня тривалість виконання – 9,7 років.

  Він додав, що згідно з офіційною статистикою ЄСПЛ, за невиконаними рішеннями російська влада повинна виплатити 1,879 млрд євро (з них – 1,866 млрд євро – акціонерам ЮКОСа), а також 13 млн євро - заявникам у інших справах.

  Російський юрист повідомив, що Федеральна палата адвокатів РФ готує запити до секретаріату Ради Європи та Європейського суду з прав людини, щоб отримати правову оцінку рішення Конституційного суду РФ про необов'язковість виконання рішень міжнародного суду.

  За його словами, якщо у Європі погодяться з позицією Конституційного суду РФ, то адвокати вже не зможуть звертатися до ЄСПЛ, щоб заперечити російське рішення. Якщо ж із позицією КС не погодяться, - це буде вже розгляд на міжнародному рівні. 

  Теги : Росія ЄСПЛ ЮКОС
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів