В Україні більше немає Московського патріархату – Константинополь

  2 Листопада, 2018 14:24
  З моменту скасування акту про передачу території України під адміністрацію Російської церкви, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату.

  Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов розповів, що Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви.

  В інтерв’ю для ВВС News Україна архієрей Константинопольської церкви зазначив, що з моменту скасування акту, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату.

  За словами архієпископа, скасуванням акту про передачу території України під адміністрацію Російської церкви від 1686 року була скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні.

  "З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу", – пояснив архієрей Константинопольської церкви.

  Також архієписком додав, що Вселенський патріарх скличе собор щодо української автокефалії, коли вважатиме, що "настав час".

  Нагадаємо, до Верховного Суду подано три позови про скасування постанови Верховної Ради щодо підтримки звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха про надання Томосу Українській православній церкві.

  Теги : УПЦ КП УПЦ МП автокефалія Вселенський патріархат томос
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів