В Росії мати-одиначку судять за проукраїнські пости

  16 Жовтня, 2015 10:56
  Вона репостила в мережі авторів, які вважаються в РФ небезпечними екстремістами.

  У Єкатеринбурзі (РФ) починається судовий процес над матір'ю-одиначкою Катериною Вологженіновою. Її звинувачують у "пособництві терористам" за розміщування проукраїнських постів у соцмережах.

  Про це повідомляє російське інтернет-видання "Настоящее время".

  Вологженінова "лайкала" та репостіла на своїй сторінці матеріали, пов'язані з подіями в Україні. Зміст цих матеріалів дуже відрізнявся від офіційної російської пропаганди.

  Жінка почала цікавитись ситуацією в Україні ще минулого літа. Як сама говорить, вона шукала альтернативу офіційній телеверсії подій.

  За жінкою швидко встановила стеження ФСБ. Одного дня під приводом ремонту якогось кабелю до неї в будинок увірвалися з обшуком, вилучивши комп'ютер, планшет та телефон. А напередодні суду навіть заблокували банківську картку.

  Відтепер її прізвище внесене до списку "пособників терористів". Вологженінова звинувачується "у розпалюванні ненависті до соціальних груп, ополченців-добровольців з Росії, до представників влади в сучасній Росії".

  Прокуратура вважає, що жінка - небезпечна екстремістка, бо деякі з авторів, пости яких вона "лайкала", в Росії вважаються екстремістами. Тому за солідарність з їхньою думкою, забороненою в Росії, можуть позбавити волі на 4 роки.

  "Саме їхнє копіювання, розміщення посилань на ці матеріали вже є злочином, відповідно за скоєння цього злочину жінка і притягнута до кримінальної відповідальності", – заявила старший помічник прокурора Свердловської області Марина Канатова.

  Адвокат Вологженінової вважає, що слідчі "мали на увазі" презумпцію невиновності, та внесли прізвище жінки до реєстру терористів ще на стадії попереднього слідства.

  Теги : Росія екстремізм
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів