В Росії вирішили, що зможуть створити власну операційну систему

  18 Травня, 2015 16:44
  Для реалізації амбітного плану запросили компанію Sailfish Holding, в якої є російські власники.

  У Росії задумалися над створенням власної операційної системи. Ініціатіва належить главі Мінзв'язку РФ Миколі Никифорову.

  Никифоров провів робочу зустріч з керівництвом компанії Sailfish Holding (Гонконг) - розробника відкритої мобільної операційної системи (ОС) Sailfish, а також представниками російських IT-компаній, повідомляється на сайті очолюваного ним відомства.

  На зустрічі обговорювалися аспекти використання ОС з відкритим кодом у державному та приватному секторах, а також можливість створення міжнародного консорціуму для розробки альтернативних програмних продуктів на базі відкритої ОС.

  Никифоров був оптимістичний. "Sailfish Holding сьогодні - це фактично вже міжнародна компанія, в структурі власників якій крім фінських, є як російські, так і китайські акціонери. Очікуємо найближчим часом побачити серед акціонерів розробника мобільної ОС Sailfish також і стратегічних індійських, бразильських і південно-африканських інвесторів", - заявив він.

  Офіційні сайти мобільного OS вважають, що за Sailfish стоять компанії Jolla Ltd. (Фінляндія) і Jolla Asia Ltd. (Гонконг). Інтелектуальні права на код і бренди Sailfish належать Jolla. Останння підтримує так званий Sailfish OS alliance. Офіційний сайт не розкриває його членів. У рамках альянсу існує запрошення приєднатися до проекту "світовим інтернет лідерам", особливо з Росії, Індії, Китаю та Японії.

  При цьому відомство Никифорова хоче створити цілком новий продукт, а не використовувати поточну версію Sailfish.

  Питання про подальший розвиток такої ОС, якщо вона буде створена, на зустрічі не піднімалося.

  Відзначимо, що ОС Sailfish зібрана із залишків платформи MeeGo.

  Нагадаємо, Никифоров відомий своїми ініціативами, спрямованими на реалізацію програми "імпортозаміщення" в області високих технологій в РФ, а також іншими ідеями, пов'язаними з електронним співтовариством. Так, він пропонував Apple і SAP розкрити вихідні коди своїх продуктів російським фахівцям, а також виступав з ідеєю повного контролю держави над Рунетом.

  Теги : sailfish jolla микола никифоров операційна система
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів