В ООН офіційно визнали українських моряків військовополоненими

  14 Березня, 2019 18:45
  Із військовополоненими треба поводитися гуманно і захищати їх від актів насильства, підкреслюють в організації.

  В Організації Об’єднаних Націй визнали статус військовополонених за українськими моряками, яких у 2018 році Росія захопила у Керченській протоці.

  Про це йдеться у доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), текст якої є в розпорядженні Європейської правди.

  "УВКПЛ зауважує, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права (Ст. 4(А)(1) і 4(А)(4) Третьої Женевської конвенції та ст. 43 і 44 Додаткового протоколу І), 24 затриманих членів екіпажів можна вважати військовополоненими і такими, що знаходяться під захистом Третьої Женевської конвенції. У будь-якому разі вони повинні користуватися статусом військовополоненого доти, доки компетентний трибунал не ухвалить іншого рішення. УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими, зокрема, слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу", – йдеться у документі.

  УВКПЛ стала першою міжнародною організацією, яка визнала захоплених українських моряків військовополоненими.

  Нагадаємо, 25 листопада російські силовики захопили два артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" разом з екіпажами – 23 військовослужбовцями ВМС ЗС України та одним співробітником СБУ.

  Росія звинувачує українських військових у порушенні "держкордону" РФ під час переходу з Одеси до Маріуполя. 

  Теги : ООН РФ керченська протока моряки
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів