В Італії знизили пенсійний вік і запровадили базовий дохід в 780 євро

  29 Сiчня, 2019 15:39
  Пенсійний вік в Італії зменшили на п'ять років.

  Президент Італії Серджо Маттарелла підписав закон про зниження пенсійного віку і введення базового доходу для безробітних. Згідно з законом, в Італії запроваджується базовий дохід в розмірі 780 євро на місяць, передає агентство АНСА.

  Розмір базового доходу буде більшим для родин з неповнолітніми дітьми та інвалідами. Для того щоб отримувати цей дохід, громадяни повинні як мінімум вісім годин на тиждень приділяти громадським роботам, надавати свідчення того, що вони шукають роботу, а також прийняти одну з трьох перших пропозицій по роботі.

  Згідно з підрахунками експертів, близько 5 мільйонів незаможних і безробітних італійців будуть отримувати допомогу від держави. Однак уряд запровадив і кримінальну відповідальність за надання неправдивих даних. Зокрема, якщо прохач допомоги працює і отримує зарплату "в конверті", передбачено покарання у вигляді шести років позбавлення волі.

  Старт новій програмі буде дано з квітня. Італійський бюджет тільки в 2019 році витратить на неї 7 млрд євро.

  Друга реформа стосується зниження пенсійного віку з 67 років до 62, але тільки в разі трудового стажу не менше 38 років. При цьому італійці, як і раніше, зможуть виходити на пенсію незалежно від віку, якщо їх трудовий стаж становив 42 роки і 10 місяців для чоловіків і 41 рік і 10 місяців для жінок.

  Для приватного сектора зміни вступлять в силу в квітні цього року, для держслужбовців – в серпні.

  Нагадаємо, в Італії введено штрафи і конфіскацію автомобілів на іноземних номерах в тому випадку, якщо власники не зареєструють їх в протягом більше 60 днів.

  Теги : Італія пенсія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів