Українські компанії можуть стягувати держмайно РФ після рішення суду в Гаазі – Atlantic Council

  11 Травня, 2018 09:51
  В аналітичному центрі відзначають, що метою українських компаній може стати державна власність Росії будь-де у світі.

  Рішення Третейського суду у Гаазі на користь українських компаній – це велика і не остання перемога для українських бізнесів, які зазнали збитків через анексію Криму.

  Про це заявив відомий експерт, економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council, передає Голос Америки.

  За словами Аслунда, на основі рішення Третейського суду українські компанії можуть реально взятись за стягнення збитків через суди в Європі, а їх ціллю може стати державна власність Росії будь-де у світі.

  "Згідно з Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958-го року, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично будь-де у світі, і країни Заходу реально виконують її. Це витратний процес у сенсі судових витрат, і він повільний, але працює", – підкреслив Аслунд.

  Нагадаємо, напередодні Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація повинна відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. У справі йдеться про суму відшкодування в 159 млн доларів. У свою чергу в РФ заявили, що не збираються віддавати гроші українським компаніям, оскільки не вважають себе стороною судового розгляду у міжнародному арбітражному суді в Гаазі.

  Теги : Росія суд Гаага аслунд українські компанії Atlantic Council
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів