Україна посідає друге місце у Європі за покладами газу

  14 Березня, 2019 11:02
  У "Нафтогазі" чи Міненерго кажуть про менший обсяг запасів газу, бо вони не враховують приватних видобувників.

  Україна має 1,1 трлн кубометрів запасів газу, хоч ще недавно у "Нафтогазі" говорили про 0.6 трлн кубометрів.

  Причиною різниці може бути зростання обсягів розвідувального буріння і удосконалення методології оцінки запасів родовищ, пише Cost.ua із посиланням на звіт BP Statistical Review of World Energy.

  Зазначається, що порівняно із країнами, що володіють найбільшими покладами у світі, обсяг українських запасів малий. Однак у Європі Україна посідає друге місце – одразу після Норвегії.

  Хоч переоцінка запасів газу – це постійний процес для усіх країн. Зокрема, у НАК Нафтогаз чи Міненерго кажуть про 0,6 трлн кубометрів, проте вони не враховують приватних видобувників.

  У 1997 році також вважали, що у США є 4,5 трлн кубометрів, тепер – 8,7 трлн. Запаси Ірану тоді оцінювали на рівні 22,7 трлн, тепер – 33.2 трлн.

  Ці дані загалом яскраво свідчать, що Європа залежить від зовнішніх постачальників газу. І потреби цього ринку потенційно може покривати будь-яка країна, що має достатньо покладів, пояснюють у виданні.

  Нагадаємо, Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" ухвалила рішення рекомендувати Кабінету міністрів України повторно призначити Андрія Коболєва головою правління компанії щонайменше на рік – до 22 березня 2020 року.

  Теги : Нафтогаз газ рейтинг
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів