У США організації С14 та "Азов" назвали "групами ненависті"

  14 Березня, 2019 13:00
  Американці зауважують, що поліція ненадовго затримувала нападників, але обвинувачень їм не висувала.

  Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США назвали українські націоналістичні організації с14 та "Азов" "групами ненависті".

  Про це інформує Українська правда з посиланням на звіт бюро щодо дотримання прав людини в Україні за 2018 рік.

  Зазначається, що члени цих організацій довільно затримували людей з очевидною згодою правоохоронців, нападали на журналістів і представників нацменшин – ромів, ЛГБТ-спільнот.

  Зокрема: напади на ромів у Києві, на околиці Львова, Тернополі, Береговому, Ужгороді, Мукачевому, Золотоноші; незаконне затримання представниками с14 нібито бойовика "ЛНР" на Київщині і передачу його СБУ; напад на журналіста, який висвітлював суд над членами с14, яких звинувачували у нападі на ромський табір; численні напади на представників ЛГБТ-спільноти.

  Американці зауважують, що поліція ненадовго затримувала нападників, але обвинувачень їм не висувала.

  Водночас українські журналісти викрили кілька випадків, коли уряд надавав грантові кошти або співпрацював із групами ненависті.

  Крім цього, с14 та інші групи ненависті укладали офіційні угоди з муніципальними органами влади у Києві та інших містах для формування так званої "муніципальної охорони".

  "Нездатність поліції та прокуратури запобігти таким актам насильства, належним чином класифікувати їх як злочини на ґрунті ненависті та ефективно розслідувати їх, створили середовище безкарності та відсутності справедливості для жертв", – йдеться у звіті.

  Нагадаємо, очільник політичної партії "Національний корпус", народний депутат Андрій Білецький, заявив, що президент Петро Порошенко готує фізичне усунення лідерів "азовського руху" і розпуск полку Національної гвардії "Азов".

  Теги : Держдеп США Україна націоналісти С14 групи ненависті
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів