У Росії посол ЄС зробив офіційний демарш через українських моряків

  31 Сiчня, 2019 10:05
  За словами представника Євросоюзу, РФ повинна відпустити затриманих і забезпечити вільне проходження суден через Керченську протоку.

  Постійний представник Європейського Союзу з Росії Маркус Едерер зробив офіційний демарш від імені 28 держав-членів ЄС на адресу заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка, передає Європейська правда.

  "Посол підтвердив відому позицію ЄС щодо незаконного затримання українських військовослужбовців Росією, як це викладено в заяві високого представника від імені ЄС, а також у декількох публічних висловлюваннях, в тому числі 17 січня", – зазначив представник Євросоюзу.

  За його словами, Євросоюз очікує, що Росія забезпечить безперешкодне та вільне проходження суден через Керченську протоку в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права. Крім того, таке застосування сили Росією неприпустимо.

  "Ми очікуємо, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, буде дотримуватися їх права на юридичне представництво і безперешкодний доступ з боку консульської влади і забезпечить надання постраждалим членам екіпажу належної медичної допомоги", – додав він.

  Нагадаємо, за даними розвідки США, напруга в стосунках України і Росії в Азовському і Чорному морях буде посилюватися.

  Теги : Росія ЄС керченська протока моряки
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів