У Раді Європи закликали Україну забезпечити виборчі права переселенців

  7 Листопада, 2018 11:10
  В РЄ вимагають усунути перепони, пов’язані з надмірними вимогами щодо отримання реєстрації за місцем проживання.

  У Раді Європи закликали Україну повною мірою забезпечити право внутрішньо переміщених осіб з непідконтрольних районів Донбасу та окупованого Криму брати участь у виборах.

  Про це йшлося у перший день 35-ї сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, що проходить 6-8 листопада у Страсбурзі, передає Укрінформ.

  "В Україні кількість внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з районів, охоплених зовнішньою військовою інтервенцією, а також у меншому масштабі після нелегальної анексії Росією Криму, становить майже 1,7 мільйонів осіб. Багато з них перебувають у надзвичайно скрутному становищі щодо дотримання своїх прав, зокрема, відносно своїх прав голосувати у 2014 році на парламентських виборах та у 2015-му на місцевих", – йдеться в ухваленій у вівторок на конгресі доповіді нідерландського політика Йоса Вінена.

  Як наголошується у документі, внутрішньо переміщені особи в Україні повинні отримати фактичну можливість брати участь у виборах, зокрема, через усунення перепон, пов’язаних з надмірними вимогами щодо отримання реєстрації за місцем проживання.

  "Внутрішньо переміщені особи повинні отримати можливість особисто обирати виборчий округ за реєстрацією", – наголосили в Раді Європи.

  Раніше повідомлялося, що в Україні 1,5 мільйона переселенців з 2014 року позбавлені права брати участь у виборах.

  Теги : переселенці Рада Європи
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів