У Пітері з’явилось графіті, присвячене Сенцову і Кольченку

  26 Серпня, 2015 12:47
  Анонімні активісти розповсюдили текст із правдивою історією анексії Криму та участі в ній українських політв’язнів.

  Напередодні винесення російським судом вироку українським політв’язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку в Пітері на тротуарі площі Восстания з’явилось присвячене їм графіті. Анонімні активісти розповсюдили текст, а на тротуарі відзначили ключові пункти цієї історії.

  Наводимо повний текст:

  "У травні 2014 року Олександра Кольченка та Олега Сенцова затримало ФСБ. Обидва були громадянами України, але сьогодні їх судять в Ростові за законами Російської Федерації. Правосуддя стало вважати їх російськими громадянами, коли вони перебували в ув'язненні і не могли вплинути на це.

  Вони здійснили подорож до Росії швидше в часі, ніж у просторі. Ми спробували це зафіксувати, відзначаючи ключові пункти. За рік з'явилася кримінальна справа, що повністю змінила тлумачення їх вчинків: те, що під час протестів в Україні було формою критики влади і здійснювалося поза російською юрисдикцією, тепер трактується як громадська загроза. На підставі активної участі в протестах, а також свідчень, отриманих під тиском, укладеним пред'являють звинувачення в тероризмі.

  Росія рік тому теж відрізняється від Росії сьогодні: зміни законодавства найчастіше спрямовані на криміналізацію будь-якого невдоволення режимом, створюється образ протестувальника як небезпечного для суспільства. Висловлювати своє невдоволення стає страшно, як і проявляти солідарність з протестуючими. Але критика влади не є і не повинна ставати тероризмом. Ми за звільнення невинних".

  Теги : Олег Сенцов Олександр Кольченко графіті Пітер
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів