У Кремлі прокоментували погрозу Лукашенка розірвати союз з Росією

  11 Сiчня, 2019 16:32
  У Кремлі відповіли, що не збираються втрачати союз з Білоруссю.

  У Мінську на урядовій нараді президент Лукашенко заявив, що з нинішньою економічною політикою щодо Білорусі, Росія "може втратити єдиного союзника у західному напрямку".

  Про це інформує білоруський Інтерфакс.

  Глава держави зауважив, що погіршення відносин з сусідом відбувається через відсутність компенсацій від Москви за податковий маневр.

  У Кремлі відповіли, що не збираються втрачати союз з Білоруссю.

  "Білорусь – наш надійний союзник, партнер. Курс на розширення стратегічної взаємодії з Мінськом поза сумнівами. Це закріплено, зокрема, у концепції зовнішньої політики нашої країни", - прокоментувала речниця МЗС Росії Марія Захарова.

  Крім того влада РФ вважає, що у рамках "Союзної держави" ще багато можна зробити, щоби підвищити ефективність цього інтеграційного формату.

  Так, Захарова нагадала, що для цього була створена російсько-білоруська робоча група.

  Нагадаємо, ускладнились стосунки обох держав після взаємних звинувачень, пов’язаних із новими митами на нафту і газ. У Мінську тарифи назвали штучно завищеними.

  Згідно з домовленостями, Москва надсилає нафту і нафтопродукти до Білорусі, минаючи мито. Натомість Білорусь реекспортує деякі з товарів, залишаючи собі надходження.

  На думку видання Голос Америки, Росія використовує дешевий енергоекспорт і позики до Білорусі, аби утримувати країну в геополітичній орбіті Москви. Та в результаті західних санкцій фінансувати сателіта дедалі важче.

  Натомість Bloomberg допустило, що Путін, якому при владі залишилось не більше 5 років, шукає шляхи впливу за рахунок створення більш тісного союзу з Білоруссю. Нині у президента РФ є можливість мирно тиснути на сусіда завдяки податковій реформі.

  Теги : Білорусь Путін РФ лукашенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів