У Казахстані затримали сотні демонстрантів у день виборів президента

  10 Червня, 2019 15:41
  Серед затриманих є також журналіст і правозахисник.

  В Алматі в неділю, 9 червня, поліція затримала громадян на місці мирної демонстрації проти дочасних виборів президента Казахстану.

  Про це інформує Радио Азаттык.

  Зазначається, що журналісти стали свідками щонайменше сотні затримань учасників акції поряд із площею Астани.

  Поліція, зокрема бійці спецрозділів, грубо затримували людей і заштовхували їх в автозаки. Перед цим демонстранти скандували: "Бойкот!".

  Також протестанти кричали: "Поліція з народом!" – закликаючи правоохоронців зупинити затримання.

  Видання пише, що крім протестантів поліція затримала журналіста Азаттика Петра Троценка зі службовими документами редакційного завдання і правозахисника Дмитра Тихонова.

  За даними казахського МВС, у день президентських виборів у посиленому режимі в країні працюють більше 21 тисячі поліцейських.

  9 червня у Казахстані проходять дочасні президентські вибори, вперше без прізвища Нурсултана Назарбаєва, який пішов у відставку після майже 30 років беззмінного керівництва.

  У списку кандидатів 7 осіб, включаючи чинного президента і претендента від партії Назарбаєва "Нур Отан" Касим-Жомарт Токаєва.

  Деякі казахські опозиційні об’єднання бойкотують вибори. До бойкоту закликають також громадські активісти.

  Колишній банкір і критик Астани Мухтар Аблязов, лідер забороненого казахським судом руху "Демократичний вибір Казахстану", через соцмережі раніше закликав однодумців виходити 9-10 червня на "загальнонаціональний визвольний протест".

  Аблязов у Казахстані засуджений до пожиттєвого ув’язнення за низкою злочинів, зокрема у "замовному вбивстві", "створенні злочинної групи" тощо.

  Нагадаємо, згідно з результатами виборів, новим президентом Казахстану став наступник Назарбаєва – 65-річний Касим-Жомарт Токаєв.

  Теги : затримання поліція Казахстан акція протесту
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів