У Греції почався референдум щодо умов кредитування

  5 Липня, 2015 10:15
  Право висловитися мають близько 10 мільйонів громадян. Дільниці для голосування закриються о 19-й годині. Попередні результати голосування очікують близько 21-ї години за місцевим часом.

  У Греції розпочалося голосування на референдумі щодо вимог міжнародних кредиторів, повідомляє інформагенція AFP.

  Референдум був призначений прем'єр-міністром Алексісом Ципрасом. Громадянам запропоновано визначити, повинна країна прийняти або відхилити угоду з міжнародними кредиторами про вихід з боргової кризи.

  Раніше прем'єр-міністр закликав греків сказати рішуче "Ні" на референдумі, а міністр фінансів країни Яніс Варуфакіс звинуватив кредиторів Греції у "тероризмі".

  Представники Єврокомісії вже заявляли, що грецький референдум, якщо він буде проведений в такі короткі терміни, не дотягне до міжнародних стандартів, оскільки питання до виборців не сформульоване достатньо чітко, і людям не надано достатньо часу для обмірковування ситуації.

  Кредитори вимагають від Афін підвищення податків і скорочення соціальних виплат і допомоги для того, щоб у Греції з'явилася можливість виконати свої фінансові зобов'язання.

  Весь тиждень в Греції не працювали банки, був встановлений ліміт на зняття грошей у банкоматах.

  Лідери ЄС попередили, що якщо греки відкинуть умови надання фінансової допомоги, це може означати вихід Греції з єврозони. Однак у своєму останньому телезверненні Ципрас підкреслив, що про вихід Греції з Євросоюзу не йдеться.

  Теги : референдум греція ЄС кредитори Алексіс Ципрас
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів