Туреччина відмовилася змінювати закон про тероризм заради безвізового режиму з ЄС

  6 Травня, 2016 19:30
  Ердоган порадив європейцям "йти своїм шляхом".

  Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина не змінюватиме своє антитерористичне законодавство заради скасування віз із Євросоюзом.

  Про це повідомляє Reuters.

  "Коли Туреччина атакується терористичними організаціями і силами, які підтримують їх прямо або опосередковано, ЄС говорить нам, що ми маємо змінити закон про боротьбу з тероризмом", – сказав Ердоган у своєму виступі на відкритті офісу місцевого самоврядування в одному з районів Стамбула.

  "Вони кажуть: ми збираємося скасувати візи після виконання цієї умови. Мені дуже шкода, але ми підемо своїм шляхом, а ви йдіть вашим", – підкреслив він.

  Заява Ердогана прозвучала наступного дня після того, як прем'єр-міністр Ахмет Давутолгу, який вів переговори про угоду з ЄС, пішов у відставку через розбіжності у поглядах з президентом.

  Претензії до антитерористичного закону Туреччини виникли в результаті заяв правозахисних організації щодо використання його турецькою владою для боротьби з інакодумцями. Зокрема, на переконання представників ЄС, широке тлумачення поняття тероризму робить можливим кримінальне переслідування журналістів за критику влади.

  Однак Анкара наполягає на неможливості жодних змін, оскільки існує загроза з боку курдських бойовиків і терористів Ісламської держави.

  Нагадаємо, безвізовий режим з ЄС був однією з ключових умов, за яких Туреччина погодилася приймати біженців, що проникли через її територію до Євросоюзу. Анкара пригрозила вийти з угоди щодо питань біженців, якщо візи з ЄС не будуть скасовані до липня.

  Теги : безвізовий режим Євросоюз тероризм туреччина Ердоган
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів