Туреччина може переглянути відносини зі США

  18 Липня, 2016 17:29
  В уряді кажуть, що мають докази провини прихильників Гюлена і вимагають естрадиції підозрюваного.
  Біналі Їлдирим
  Біналі Їлдирим

  Туреччина вимагає від Сполучених Штатів екстрадиції проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого в уряді країни вважають винним у спробі військового перевороту, повідомляють іноземні ЗМІ.

  За словами турецького прем'єр-міністра Біналі Їлдирима, на цьому етапі дружні відносини між країнами можуть виявитися під питанням.

  Раніше держсекретар США Джон Керрі наполіг на наданні Анкарою реальних доказів причетності Гюлена до путчу. Водночас Туреччина вважає їх достатніми.

  Як відомо, 15 липня у Туреччині намагалися зробити військовий переворот. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав громадян вийти на вулицю та завадити спробі зміни влади. Тоді в сутичках загинули більше 200 громадян та 104 заколотники, майже 1,5 тис. осіб отримали поранення.

  Ердоган звинуватив у спробі держперевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає у Штатах. Його прихильники відкидають причетність до заколоту.

  Водночас, єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган припускає, що турецька влада заздалегідь підготувала списки для арештів причетних до спроби військового перевороту.

  Теги : США туреччина військовий переворот дипломатичні відносини Гюлен
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів