США розслідує махінації найближчих соратників Путіна – Bloomberg

  16 Жовтня, 2015 11:10
  Друзі Путіна олігархи Ротенберги могли стояти за "дзеркальними" угодами Deutsche Bank.
  Володимир Путін та Аркадій Ротенберг
  Володимир Путін та Аркадій Ротенберг

  Близькі друзі російського президента Володимира Путіна мільярдери брати Ротенберги, а також хтось із його родичів, могли брати участь у "дзеркальних" угодах Deutsche Bank AG. Саме за цю справу зараз "узялись" американські прокурори.

  Про це повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

  Як зазначається, Мін’юст США наразі розслідує справу про здійснення найбільшим банком Німеччини Deutsche Bank AG аналізу транзакцій на $6 млрд, які могли слугувати прикриттям для виведення коштів із Росії.

  Водночас німецький банк проводить своє власне розслідування, вивчаючи рахунки організацій, для яких банк здійснював "дзеркальні угоди" між Москвою та Лондоном. У багатьох випадках активи на цих рахунках належали соратникам Путіна, в тому числі його родичу та двом давнім друзям - Аркадію та Борису Ротенбергам, які розбагатіли на контрактах із держкомпаніями. Самі ж Ротенберги з минулого року знаходяться під санкціями США.

  Агентство відзначає, що подібні операції, коли клієнти купують цінні папери на одному ринку та одночасно їх продають на іншому, можна здійснювати на законних підставах. Однак американські прокурори хочуть дізнатись, чи німецький банк не порушив американське банківське законодавство, зокрема щодо боротьби з відмиванням грошей.

  Представник же Ротенбергів заперечує їх причетність до таких операцій. Прес-секретар Кремля відмовився коментувати те, що він охарактеризував як "необґрунтовані звинувачення".

  Як каже Bloomberg, процес розслідування кидає додаткову "тінь" на Deutsche Bank і його московський офіс. В останній час банк скоротив персонал та оголосив про закриття російського бізнесу цінних паперів. Він проходить уже принаймні по трьох кримінальних справах у США.

  "Путін знає про розслідування Deutsche Bank і твердження про причетність Ротенбергів", - сказав один високопоставлений російський чиновник.

  Варто відзначити, що "дзеркальні" угоди - це транзакції, за допомогою яких клієнт може купувати цінні папери в рублях через Deutsche Bank у Росії, а потім продавати ідентичні папери за валюту через підрозділ банку в Лондоні.

  Теги : Путін deutsche bank Ротенберги
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів