Сили швидкого реагування НАТО готові до війни, - командувач

  30 Квiтня, 2015 12:40
  Раніше таких сил не було. Тільки агресія Росії проти України примусила Альянс їх утворити.

  НАТО зараз вже має потужні сили надшвидкого реагування, які готові виконувати бойові завдання з тієї хвилини, як надійде відповідний наказ.

  Про це повідомив командувач об’єднаних сухопутних сил НАТО Джон Ніхолсон під час конференції з питань протидії гібридній війні, яка проходить у коледжі НАТО в Римі, повідомляє "Європейська правда".

  До складу сил увійшли 9 найбільш ефективних бригад альянсу: британська, французька, німецька, голландська, польська, італійська, американська, іспанська, бельгійська.

  "Я знаю кожен з цих підрозділів, знаю їхніх командирів. Це висококласні підрозділи з бойовим досвідом. Вони готові стати до бою вже сьогодні ввечері, якщо буде така потреба. До прикладу, в американському дивізіоні більше 70% бійців мають досвід участі у бойових діях", - наголосив він.

  Ніхолсон переконаний, що сухопутні підрозділи НАТО "готові до протидії і в умовах звичайної війни, і в гібридній війні".

  Такі сили були створені альянсом через агресію Росії проти України. Саме тоді з’явилася потреба мати мобільні підрозділи, які готові стати на захист будь-якого члена Альянсу. Раніше такої потреби не було, бо підтримання виского рівня бойової готовності коштує дорого, пояснив Ніхолсон.

  Він також підкреслив, що наявність таких сил здатна запобігти початку бойових дій.

  "Швидкість дає нам можливість для пошуку дипломатичного рішення. Але якщо сили швидкого реагування прибувають надто пізно, коли ситуація вже погіршилася, ми гарантовано будемо вимушені воювати", - пояснив він.

  Ніхолсон зазначив також важливість якісної розвідки. Він вважає, що саме відсутність розвідданих стала однією з причин агресії Росії проти України.

  Теги : НАТО джон ніхолсон швидке реагування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів