"Шенген зможе працювати лише за умови спільної відповідальності за прийом біженців" - Меркель

  7 Сiчня, 2016 18:01
  Канцлер Німеччини назвала умову збереження Шенгенської зони.
  Фото з відкритих джерел

  Для ефективного функціонування Шенгенської зони потрібна скоординована політика країн-членів ЄС щодо мігрантів.

  Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільної прес-конференції з Прем'єр-міністром Румунії Дачіаном Чолошом.

  "Я не хочу озвучувати тут конкретні попередження або говорити "що станеться, якщо", але я хочу сказати, що Шенгенська система зможе працювати лише у разі, якщо буде спільна відповідальність за прийом біженців і спільна відповідальність за захист зовнішніх кордонів", - йдеться в заяві.

  Нагадаємо, Шенгенська конвенція про відкриті кордони допускає тимчасове поновлення паспортного контролю на внутрішніх кордонах, якщо відповідна країна визнає це за необхідне для підтримки безпеки і громадського порядку, що, втім, не означає закриття кордонів для громадян ЄС та іноземців, що мають чинну шенгенську візу, а здійснюється лише для виявлення нелегалів.

  Як відомо, Австрія, ФРН, Франція, Норвегія, Швеція і Данія ввели на тимчасовій основі перевірку документів на своїх кордонах у зв'язку з тривалим напливом біженців з Близького Сходу й Північної Африки.

  Раніше повідомлялось, влада Нідерландів розглядає можливість створення нової зони прикордонного контролю у співпраці з невеликою групою країн, яка б працювала на зразок Шенгенської зони.

  Теги : Румунія німеччина Франція біженці Австрія шенген Норвегія швеція Данія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів