Саудівська Аравія розриває з Іраном дипвідносини

  4 Сiчня, 2016 12:16
  Всі іранські дипломати мають покинути територію Саудівської Аравії.
  Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр
  Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр

  Саудівська Аравія оголосила про розрив дипломатичних відносин з Іраном після різких заяв іранського керівництва та нападу на саудівське посольство в Тегерані.

  Про це повідомляє британська телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі.

  Так, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр у неділю зробив заяву, що всі іранські дипломати повинні покинути територію країни протягом 48 годин. Причиною "розриву" він назвав напад натовпу демонстрантів на саудівське посольство в Тегерані.

  Раніше в Саудівській Аравії були страчені 47 осіб, засуджені за звинуваченням у тероризмі. Серед них був відомий шиїтський проповідник Німр ан-Німр. Через це МЗС Ірану заявило протест у зв'язку зі стратою проповідника.

  У Тегерані ж учасники акції протесту напали на диппредставництво Саудівської Аравії, закидавши будівлю "коктейлями Молотова". За даними іранських ЗМІ, було заарештовано 40 осіб.

  Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що Саудівська Аравія зіткнеться з "помстою Всевишнього" за страту шиїтського проповідника. Окрім того, президент Ірану Хассан Рухані також піддав критиці цю страту.

  Як повідомлялось, цей конфлікт на Сході викликав значне падіння цін на нафту. Також, імовірно, він став причиною обвалу на китайських фондових біржах.

  Теги : Саудівська Аравія Іран дипломатичні відносини
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів