Російська пропаганда у Європі дає плоди - посадовець ЄС

  18 Лютого, 2016 16:30
  Шквал дезінформації про Україну та сам Євросоюз призвів до зростання кількості прихильників російської поведінки.
  Фото з відкритих джерел

  Хвиля дезінформації, яка проводиться Росією проти України та ЄС, приносить свої результати: в країнах Європи росте кількість тих, хто симпатизує Росії.

  Про це заявив керівник підрозділу швидкого реагування у сфері медіа Зовнішньої служби Європейського Союзу Гіл Портман, передає УНІАН.

  Портман зробив таку заяву на засіданні підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту.

  "Ми бачимо величезну кількість дезінформації про Україну, наприклад, знаменита історія про розп’ятого хлопчика, про те, що в Україні немає російських військ. 300 російських журналістів отримали медалі за просування цієї історії, але що ми бачимо за останні місяці, так це те, що це не просто питання дезінформації в країнах Східного партнерства, це – дезінформація, яка приходить в наші домівки та впливає на (громадян) країн-членів", - сказав він.

  В якості прикладу такого впливу він навів Нідерланди, де була розповсюджена історія про батальйон "Азов", який нібито погрожував терактами у разі неприйнятного для України результату референдуму щодо асоціації з ЄС.

  Інший приклад, який навів Портман - фейк про "російську дівчинку Лізу, яку зґвалтували мігранти".

  В цілому компанія по дезфнормації приносить Росії успіхи. "Ми бачимо, наприклад, що половина населення Франції у недавньому опитуванні звинуватила Київ у війні в Україні, одна третина німців також це зробила, ми бачимо ріст кількості людей, які більше симпатизують Росії, ніж ЄС", - підкреслив він.

  Команда Портмана, покликана боротись з російською пропагандою та утворена минулого вересня, налічує 9 представників від держав-членів та інституцій.

  Перед командою стоїть три мети:

  - покращити інформування про те, що ЄС намагається робити у Східному сусідстві та "позитивно" спілкуватися з населенням;

  - підтримувати плюралістичні засоби масової інформації, особливо російською мовою;

  - протистояти дезінформації про ЄС.

  Окрім цього, підрозділ намагається просувати "обізнаність щодо історій, пропаганди, брехні, дезінформації".

  "Ми бачимо, що триває постійна трансляція історій, які підривають ЄС, говорячи, що ЄС – проект, який провалився, чи зараз зазнає краху. Є історії про Україну, Сирію. Ми повинні це визнати і бути готовими протистояти викликам", - зазначив він.

  Теги : пропаганда РФ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів