Росіяни все більше сумують за СРСР - опитування

  4 Лютого, 2016 10:24
  Мешканці країни відчувають зростання депресивних настроїів та все більше вважають, що не треба йти європейським шляхом.
  За 2015 рік росіяни продемонстрували високий рівнеь роздратування реальністю, та почали все більше ностальгувати за радянською політичною системою.

  Такі дані оприлюднив "Левада-центр".

  Дослідження цього поважного російського соціологічного центру показує, що росіяни в минулому році все частіше стали помічати в себе та оточуючих агресію, жорстокість, страх, образу, відчай і заздрість по відношенню до навколишнього світу. Ще сильніше стали проявлятися депресія, втома, розгубленість і самотність.

  Рівень депресивних настроїв за минулий рік досяг максимуму за весь час проведення опитувань. Останній раз близький, але нижчий, рівень депресивності був продемонстрований в 2009 році, коли в країні відчувалися наслідки економічної кризи.

  Позитивні емоції - задоволеність, самоствердження, надія, впевненість - стали відчуватись набагато менше, на фоні падіння рубля і санкцій. Рівень позитиву в опитуваних - найменший з 1999 року.

  Росіяни все більше стали говорити про те, що вони і їхні родини програли від змін, які відбувалися в країні з 1992 року.

  При цьому за останні шість років збільшилася кількість росіян, які не вірять в тезу, що Росія - це європейська країна. У жовтні минулого року таких було 59%, згодні з європейською тезою були лише 32%. Відповідно, стало значно більше тих, хто симпатизує радянській політичній системі. Частка таких респондентів стрімко збільшилася з липня 2015 року по січень 2016 року. 

  Теги : СРСР опитування Європа левада-центр
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів