Росія має усі можливості заблокувати Балтійське та Чорне моря - НАТО

  2 Жовтня, 2015 11:33
  Північноатлантичний альянс не встигне зреагувати на раптову агресію РФ, вважає командувач сил США у Європі.

  Росія здатна захопити та перекрити Балтійське або Чорне моря і заблокувати доступ у ці водні басейни країн НАТО, вважає командувач сил США у Європі Бен Ходжес.

  "Якщо вони захочуть, то здатні "замкнути" Балтійське море завдяки кількості солдатів і військовим здатностям, в тому числі ядерним, які можуть досягти будь-якої цілі на Балтиці", - сказав Ходжес учора під час дебатів, присвячених саміту НАТО у Варшаві, який відбудеться наступного року.

  Завдяки анексії Криму Росія має можливість діяти на 94% поверхні Чорного моря і закрити країнам НАТО вихід через Дунай. Контроль над гирлом Дунаю завдасть не тільки економічної шкоди 6-8 країн НАТО, але й заблокує рух сил Альянсу в цьому регіоні.

  Ходжес підкреслив, що НАТО реагує повільно, а перекидання військ займає до двох тижнів, в той час як Росія здатна діяти швидко.

  "Я був наївним, коли рік тому думав, що країни НАТО є одночасно і членами ЄС, тому будуть легко перекидати сили і  обладнання з країни в країну. Але навіть між союзниками і державами Шенгенської зони отримання дипломатичної згоди займає два тижні", - зазначив Ходжес.

  Таким чином, навіть найшвидші сили швидкого реагування запізняться, якщо дійде до реальних загроз.

  Теги : Росія НАТО бен ходжес
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів