Росія готується до війни – шведські аналітики

  12 Лютого, 2019 16:31
  На думку аналітиків, Кремль готується зустріти противника, співмірного з Китаєм чи НАТО.

  Росія готується до повномасштабної війни, вважає Шведське агентство оборонних досліджень.

  Про це йдеться у шведській доповіді щодо військових навчань Росії на стратегічному рівні 2009-2017 років, інформує Радіо "Свобода".

  Експерти відзначають, що 2009 року Росія займалась збройними конфліктами локального характеру, тоді як після 2009 року – регіонального.

  За словами аналітиків, за останні 10 років масштаб військових навчань виріс у десятки разів.

  На підставі відкритих російських джерел шведи підсумували, що якщо у 2009-2012 роках у військових навчаннях брали участь 10-20 тисяч осіб, то вже 2013-2017 задіяли 90-150 тисяч військових, а в навчання восени 2018-го – понад 300 тисяч.

  Однак справа не в кількості, а в маневрах, переконує аналітик Юхан Нюрберг.

  "Це дало Росії військові м’язи. Але важливо, що ті навчання були спрямовані і на військовий мозок – командне управління. Всі маневри були націлені на рівень, який міністерство оборони Росії називає "рівнем стратегічних операцій". Це стосується театру воєнних дій, який охоплює кілька частин континенту", – пояснює він.

  Упродовж останніх військових навчань були задіяні усі рівні військової техніки, а також армія, флот, повітряні сили та бомбардувальники з високою дальністю польотів.

  Росія готується до тривалої і виснажливої війни, йдеться у шведській доповіді.

  На думку аналітиків, Кремль готується до зустрічі противника, спів мірного з Китаєм чи НАТО.

  Утім в Росії підготовку до війни заперечують.

  Головний редактор журналу "Національна боротьба" Ігор Коротченко лише підтвердив проведення навчань.

  "До війни із Заходом ми не готуємося. Відпрацьовуються "оборонні сценарії". Інша справа – Росія справді проводить повномасштабні військові навчання. Але це природно, бо загрози ростуть, і ми бачимо, що відбувається у світі…повний хаос. Ростуть загрози з Афганістану, ісламського тероризму".

  Згідно зі шведської доповіддю, Росія нарощує і бойову готовність – модернізацію військ. При цьому військові навчання останніх років вимагали взаємодії із цивільною владою, що відображає всебічний підхід до підтримки армії на випадок реальної війни.

  Теги : РФ війна швеція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів