Попри санкції, Siemens допомагає РФ забезпечувати електроенергією окупований Крим – ЗМІ

  20 Грудня, 2015 13:30
  Німецька корпорація, не зважаючи на заборону, продає Росії газотурбінні установки для анексованого півострова.
  Фото з відкритих джерел

  Газотурбінні установки (ГТУ) німецької корпорації Siemens можуть стати базовими для вирішення питання виробництва електроенергії в окупованому Криму.

  Про це йдеться в статті ZN.UA.

  Зазначається, що ГТУ Siemens SGT5-2000E зарекомендувала себе як надійний агрегат для генеруючих потужностей. Її широко використовують на електростанціях простого і комбінованого циклу. Потужність ГТУ в комбінованому циклі складає 253 МВт в одновальном варіанті і 512 МВт - в двохвальному, а ККД досягає 52,5% і 53,1% відповідно.

  В статті наголошується, що "додатковою перевагою ГТУ є широкий діапазон палива для її роботи — від природного газу до важких нафтопродуктів, сирої нафти. Звичайно ж, газ є найкращим варіантом".

  Зазначається, що, відповідно до "Інформації про розвиток і сучасний стан паливно-енергетичного комплексу Республіки Крим за 2014 рік", першорядне увагу влада окупованого півострова приділяє енергозабезпеченню великих міст Криму, насамперед Сімферополя і Севастополя. Тому здійснюються заходи з підвищення обсягів видобутку газу так званим ГУП РК "Чорноморнафтогаз" (колишня дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" "Чорноморнафтогаз") на Одеському та Архангельському газових родовищах і Штормовому газоконденсатному родовищі.

  "Саме газ і повинен стати основним ресурсом для виробництва електроенергії на півострові. Паралельно передбачається прокладання двох ниток газопроводу з території Росії через Керченську протоку, в чому зацікавлений як "Газпром", так і "Силові машини" з Siemens, оскільки висока ймовірність того, що саме їх газотурбинное обладнання замовить російський газовий монополіст", - наголошується в статті.

  Підкреслюється, що "для розвитку інфраструктури "Кримського федерального округу" застосовуються стандартні тендерні процедури, де переможець призначається заздалегідь - не в Криму, і не так званою кримською владою".

  Видання акцентує на тому, що влітку 2014 р. російська інжинірингова компанія "Технопромекспорт", що входить в структуру ДК "Ростех", була обрана головним підрядником будівництва нових енергоблоків ТЕС в Сімферополі і Севастополі. Згідно з планом закупівлі компанії "Технопромекспорт" на 2015 рік, сума майже в 4,2 млрд рублів (близько 1 млн дол.) передбачена на оплату поставок в Крим парогазових установок у комплекті з генераторами і допоміжним обладнанням. Кінцевими пунктами призначення устаткування є Сімферополь і Севастополь.

  Зазначається, що "Технопромекспорт" оголосив тендер на поставку турбін, генераторів та допоміжного обладнання для чотирьох ПГУ в серпні 2015 р., однак місцем призначення поставок в документах зазначено не Крим, а Тамань, де нібито збираються будувати потужну ТЕС.

  Автори статті наголошують, що "насправді, нова ТЕС на Тамані — це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму. Все це для того, щоб вивести з-під санкційного удару німецьких друзів Путіна і Мордашова".

  Теги : Крим Путін Росія Нафтогаз газ німеччина севастополь Чорноморнафтогаз Сімферополь siemens
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів