Понад 4 тис. біженців з Угорщини перетнули кордон із Австрією

  5 Вересня, 2015 15:06
  Тисячі біженців із тих, кому Угорщина в п`ятницю надала автобуси для виїзду до Австрії, перетнули кордон.

  Поліцейські на австрійському кордоні та журналісти нарахували більше 4 тис. осіб, передає російська служба BBC. 

  Угорська влада кілька днів відмовлялася пропускати на захід тисячі мігрантів, яких дуже багато з’їхалося в країну, й знімала їх із потягів, наполягаючи на дотриманні правил ЄС. За умовами Дублінської угоди 2013 року, мігранти мають зареєструватися і подати прохання про надання їм статусу біженця в країні в`їзду.

  Біженці у відповідь заявили, що доберуться до австрійського кордону пішки. Люди хочуть дістатися до Австрії та Німеччини, оскільки там у них більше шансів отримати притулок, ніж у Угорщині, яка відчуває економічні труднощі.

  У п`ятницю ввечері угорська влада погодилися виділити автобуси для транспортування біженців до австрійського кордону.

  У ніч на суботу федеральний канцлер Австрії Вернер Файманн після переговорів з німецьким колегою написав у Фейсбуці, що біженцям буде дозволено безперешкодно перетнути кордон Австрії та вирушити далі на захід.

  Автобуси довозять людей до кордону, потім повертаються за новою партією.

  На кордоні працюють представники правозахисних організацій, які надають мігрантам гарячу їжу і місця для тимчасового розміщення.

  Нагадаємо, Європа зіткнулася з небаченим досі припливом мігрантів з охоплених конфліктами країн Близького Сходу, Африки та Азії.

  Конфлікт у Сирії, який триває з 2011-го року – одна з найголовніших причин зростання кількості біженців, кажуть в ООН. Їдуть мігранти до Європи і з інших країн Близького Сходу, а також країн Африки та Азії.

  Нелегали намагаються досягти європейських берегів, перетинаючи на суднах Середземне море, або добираються до Західної Європи у вантажівках і поїздах через Туреччину, Грецію та Балкани.

  Теги : ООН мігранти
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів