Польські політики та громадські діячі вибачились перед українцями

  5 Липня, 2016 11:40
  Вибачення стосуються подій 1943-44 років на Волині, коли поляки так само винищували українські села, як і українці - польські.

  Відомі польські політики, громадські і культурні діячі написали лист примирення українцям щодо "Волинської різанини".

  Текст під назвою "Брати українці" оприлюднено на сайті Liberte.pl. Це лист-відповідь на український лист покаяння та прощення, який з'явився місяць тому.

  "Нас тішить ваш лист із знаменними словами "просимо вибачення", в якому ви не ухиляєтеся від відповідальності за образи, нанесені полякам в сорокові роки минулого століття. Ми також віддаємо честь жертвам братовбивчих польсько-українських конфліктів. Дякуємо за ваш лист, і просимо пробачити образи, завдані нашим братам, українцям, польськими руками", – йдеться в листі.

  Відшкодуванням провин у відносинах між двома народами повинно стати "кування справжнього братерства". Це потрібно робити "наперекір польській та українській малодушності, у добрі, але також у погані часи, які, можливо, починаються у нашій спільній Європі, над якою нависла загроза націоналізмів та російського імперіалізму".

  Автори зазначили, що раніше подібну думку висловили представники католицької церкви Польщі, до взаємного прощення також закликав раніше Папа Іван Павло II.

  "Висловлюємо вам наше захоплення та солідарність у боротьбі з агресором, який понад два роки окуповує частину української землі, намагаючись не допустити до здійснення вашої мрії про життя в об’єднаній Європі", - говориться в листі.

  Лист підписали екс-президенти Польщі Лех Валенса, Олександр Кваснєвський і Броніслав Коморовський, екс-міністри закордониих справ Анджей Олеховський, Адам Ротфельд, Радослав Сікорський та Ґжеґож Схетина, який тепер є лідером найбільшої опозиційної польської партії "Громадянська платформа".

  Серед підписантів – такі відомі польські політики, як Павел Коваль і Ружа Тун, легендарні діячі "Солідарності" Владислав Фрасинюк, Збіґнєв Буяк, головний редактор видання Gazeta Wyborcza Адам Міхнік, головний редактор тижневика Newsweek Polska Томаш Ліс та інші.

  Нагадаємо, що на початку червня був оприлюднений лист видатних українських громадських діячів та політиків, які звернулися до поляків з листом покаяння та прощення за Волинську різанину 1943-44 років. Під зверненням підписалися президенти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, патріарх УПЦ КП Філарет, верховний архієпископ УГКЦ Святослав Шевчук, відомі політики, письменники та митці: В’ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба тощо.

  Теги : волинь Польща Коморовський волинська різанина квасьневський валенса
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів