"Північний потік-2" не цікавий для ЄС

  25 Листопада, 2015 10:14
  Євросоюз не фінансуватиме "Північний потік-2" через неспроможність газопроводу забезпечити Європі доступ до нових джерел газу.
  Фото з відкритих джерел

  Будівництво газопроводу "Північний потік-2" не належить до сфери інтересів Європейського союзу.

  Про це заявив віце-президент ЄК з Енергетичного союзу Марош Шефчович в Європейському парламенті.

  "Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу. Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів поставок має важливе значення для забезпечення безпечних і стійких до порушення поставок енергії на європейські підприємства", - йдеться в заяві.

  Крім того, Шефчович наголосив, що проект "не викличе спільної зацікавленості і не буде профінансований з бюджету Євросоюзу", адже, за словами єврокомісара, російський газопровід не забезпечить Євросоюзу доступ до нових джерел газу.

  Шефчович зазначив, що для ЄС більш перспективним варіантом виглядає зосередження на більш тісній співпраці з Росією в питанні купівлі газу.

  Також віце-президент ЄК зазначив, що попередньої зими Україна довела, що є надійним транзитним партнером, якщо мова йде про постачання російського газу, та наголосив, що "Євросоюз вірить, що у сфері інтересів всіх сторін лежить те, щоб Україна залишалася важливою транзитною державою".

  Як відомоУкраїна підвищить тарифи на транзит російського газу.

  Теги : газ ЄС транзит газу газопровід
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів