Патріарх Кирил захищає Сталіна

  5 Листопада, 2015 10:55
  Очільник Московського патріархату виправдав політику радянського тирана.

  Глава Російської православної церкви патріарх Кирил закликав людей визнати успіхи державних керівників, навіть у випадку, якщо їх дії були злочинними, повідомляє "Радіо Свобода".

  Виступаючи в московському Манежі на відкритті виставки "Православна Русь. Моя історія. XX століття. 1914-1945. Від великих потрясінь до Великої Перемоги" патріарх заявив, що не можна не визнавати діяння правителів, які принесли користь державі, навіть якщо вони й робили лихі речі.

  Під час виступу Кирил згадав правителя СРСР, який, за його словами, проявив волю, силу, інтелект, політичну рішучість і переміг у Великій Вітчизняній війні. Очільник церкви вважає, що потрібно говорити про позитивні моменти правління таких людей, а не лише згадувати про кров, несправедливість і страждання.

  Зазначимо, що у приведеному за приклад Кирилом, правителем СРСР був Йосип Сталін, який відзначився в історії масовими розстрілами, гонінням інакодумців, забороною церкви.

  "Ми віддаємо ці історичні персонажі на суд Божий, але ніколи негативне не повинно давати права виключати все те позитивне, що було зроблено, як те позитивне, що було зроблено тими чи іншими людьми, не повинно виключати критичного ставлення до злочинів, які були вчинені тими самими людьми", - заявив він.

  Зазначимо, що протягом останнього часу в Росії почали відроджувати радянські символи та звеличувати політичних діячів того часу, які винні у репресіях.

  Нагадаємо, що раніше в депутатській фракції Держдуми "Єдина Росія" виступили за відкриття кримінальних справ щодо винних в розпаді Радянського Союзу.

  Теги : Росія СРСР сталін патріарх кирил
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів